Jak zwiększyć zaangażowanie w konsumenckim programie lojalnościowym?
Grywalizacja jednego z największych programów lojalnościowych w Polsce.
Branża:
Retail
Liczba graczy:
480 000

Cele

Zbudowanie świadomości ekologicznej oraz poszerzenie wiedzy o produktach przyjaznych środowisku oznaczonych etykietą CZUJESZ KLIMAT? wśród Klientów drogerii Rossmann.
Podniesienie poziomu zaangażowania Użytkowników aplikacji Klubu przy wsparciu nowoczesnych narzędzi. Motywowanie do zakupu produktów oznaczonych etykietą CZUJESZ KLIMAT?

Przebieg

W ramach programu lojalnościowego marki Rossmann,  uruchomiony został dodatkowy moduł grywalizacyjny o nazwie CZUJESZ KLIMAT. Moduł łączył w sobie funkcję edukacyjną opartą o rozbudowany storytelling oraz sprzedażową bazującą na wskaźnikach KPI. Uczestnicy brali udział w serii fabularyzowanych aktywności, do których otrzymali zaproszenie z przyszłości. Kontaktowała się z nimi agentka z grupy robonaukowców ze stacji badawczej R9. Za aktywności w aplikacji Uczestnicy zbierali punkty wymienne na nagrody, punkty doświadczenia pozycjonujące ich w rankingu graczy, a także wirtualne odznaki podkreślające postęp w grze.

Efekty biznesowe

Grywalizacja zaangażowała ponad 480 000 graczy. W tym 90,6% to kobiety, a największa grupa wiekowa to 20-25 lat.

Gracze wykonali łącznie ponad 7,5 mln zadań edukacyjnych oraz zgłosili blisko 2 000 prac w wyzwaniach kreatywnych.

Klubowicze biorący udział w grze, spędzali średnio ponad 2x więcej czasu w aplikacji Klubu Rossmann w porównaniu do pozostałych użytkowników aplikacji.

Odnotowaliśmy łącznie 0,5 mln realizacji scenariusza zakupowego w wyzwaniu sprzedażowym, w tym ponad 50% aktywnych graczy wzięło udział w co najmniej jednym wyzwaniu zakupowym produktów z etykietą CZUJESZ KLIMAT?

92 % graczy oceniło aplikację na dobrze, bądź bardzo dobrze. Przykładowe wypowiedzi to: "Dla mnie bomba!”, „Świetna aplikacja, która łączy naukę i zabawę.”, „Więcej misji! Są bardzo wciągające.”

Startujemy?
Aktywuj demo już dziś!

Poznaj podstawowe funkcjonalności naszej aplikacji, aktywując swój indywidualny dostęp.
Samodzielnie wypróbuj naszą aplikację!
Przekaż nam dane, na które powinniśmy aktywować Twój dostęp do demo.
Super!
W ciągu kilku minut, na podany adres email, otrzymasz link do logowania w demo.
Oops! Coś poszło nie tak.
Wypełnij ponownie lub napisz do nas w zakładce Kontakt.