Skuteczne dzielenie się wiedzą pomiędzy placówkami
Wymiana wiedzy pomiędzy placówkami i procesy wspólnego uczenia się są pobudzane konkretnymi case studies trudnych sytuacji z klientem.
Branża:
Retail
Liczba graczy:
700

Wojas działa w branży charakteryzującej się wysokim poziomem rotacji pracowników ze względu na szybkie tempo pracy i trudny segment bezpośredniego kontaktu z klientem. Proces skutecznego szkolenia nowych pracowników oraz szybkiej wymiany wiedzy pomiędzy sklepami jest krytyczny dla sprawnego funkcjonowania biznesu. Wyzwaniem organizacji było stworzenie przestrzeni, która umożliwi sprawne gromadzenie i aktualizowanie know-how w rozproszonej strukturze.

Stworzyliśmy aplikację Wojas Empire, która przeniosła do on-line cały proces rozwoju i szkolenia pracownika, obejmujący m.in.:

  • wymianę wiedzy pomiędzy sklepami i regionami - poprzez cykl wyzwań, w których pracownicy dzielą się poradami dot. prowadzenia trudnych rozmów z klientów, utrzymania niezdecydowanego klienta w sklepie, udzielania porad produktowych itp.
  • skuteczne wdrożenie stanowiskowe - obejmujące edukację z zakresu obsługi kasy, asortymentu i używanych materiałów; szkolenia z procedur reklamacji i zwrotów towarów; zadania związane z dziedzictwem marki;
  • weryfikację zasad obowiązujących w sklepach - poprzez wyzwania fotograficzne, w których pracownicy sklepów pokazują m.in. sposób ułożenia asortymentu na półkach czy dostosowanie sklepu do aktualnych wymogów bezpieczeństwa;
  • testy wiedzowe weryfikujące przygotowanie do sprzedaży nowych produktów;
  • realizację KPI poprzez jawny ranking wyników sprzedażowych osób, sklepów i regionów.

Osiągnięte cele: skuteczna wymiana wiedzy sklepami - spójne działania rozwojowe - zwiększenie sprzedaży

Wyniki:

99% wyniósł poziom zaangażowania pracowników (!) w platformie Wojas Empire 

422 998 zł wyniósł ekwiwalent za działania pracowników na platformie (tyle musiałaby wydać firma, aby osiągnąć podobne rezultaty)

Startujemy?
Aktywuj demo już dziś!

Poznaj podstawowe funkcjonalności naszej aplikacji, aktywując swój indywidualny dostęp.
Samodzielnie wypróbuj naszą aplikację!
Przekaż nam dane, na które powinniśmy aktywować Twój dostęp do demo.
Super!
W ciągu kilku minut, na podany adres email, otrzymasz link do logowania w demo.
Oops! Coś poszło nie tak.
Wypełnij ponownie lub napisz do nas w zakładce Kontakt.