Wdrożenie zespołu do nowych obowiązków sprzedażowych
Masterlux odpowiedzią na cel zwiększania KPI sprzedażowych.
Branża:
RTV AGD
Liczba graczy:
50

Zespół contact center pracujący w Electrolux otrzymał nowe obowiązki, do których - po raz pierwszy w historii - dołączyła także telefoniczna sprzedaż produktów. Firma musiała sprawnie wyposażyć członków zespołu w wiedzę dotyczącą produktów i oferty oraz rozwinąć u nich nowe kompetencje, m.in. dotyczące sposobu prowadzenia rozmów sprzedażowych. Ponieważ zespół miał postawione konkretne KPI sprzedażowe, istotnym wyzwaniem było wzbudzenie zdrowej rywalizacji pomiędzy członkami zespołu, która wesprze ich w realizacji celu biznesowego.

Stworzyliśmy aplikację Masterlux osadzoną w realiach kulinarnych. Dział contact center został podzielony na 3 zespoły, które walczyły o miano zwycięzcy w kuchni Masterlux. W mechanice aplikacji skupiliśmy się na wzbudzeniu współodpowiedzialności zespołowej: za wykonanie zadań przez wszystkich członków zespoły otrzymywały składniki potraw, które mogli złożyć w danie tylko jako drużyna (wygrywała ta, która „przygotowała” w aplikacji najwięcej dań z uzbieranych podczas sezonu składników). 

Mechanika składników unikalnych dla danego zadania wzmocniła odpowiednie zachowania i postawy oraz wzajemną motywację do intensyfikacji działań sprzedażowych. Aplikacja nagradzała indywidualne i zespołowe wskaźniki sprzedaży produktu, dosprzedaży usług czy tempo After-Call Work (ACW - zadania do wykonania w CRM po każdej rozmowie). Równolegle do zmagań zespołowych pracownicy otrzymywali indywidualne punkty, które mogli później wymienić na nagrody - w całościowej rozgrywce walczyli więc o cele własne i zespołowe.

Osiągnięte cele: zwiększenie wyników sprzedażowych - wzbudzenie współodpowiedzialności zespołu za wyniki

202% wzrostu wyników sprzedaży w czasie trwania pierwszego sezonu Masterlux

807 łączna liczba zadań wykonanych w przez pracowników zespołu call center w ciągu 2 sezonów

82% kumulatywny odsetek wszystkich wykonanych w aplikacji zadań

Startujemy?
Aktywuj demo już dziś!

Poznaj podstawowe funkcjonalności naszej aplikacji, aktywując swój indywidualny dostęp.
Samodzielnie wypróbuj naszą aplikację!
Przekaż nam dane, na które powinniśmy aktywować Twój dostęp do demo.
Super!
W ciągu kilku minut, na podany adres email, otrzymasz link do logowania w demo.
Oops! Coś poszło nie tak.
Wypełnij ponownie lub napisz do nas w zakładce Kontakt.